Україна схвально оцінює підписання угоди з будівництва газопроводу `Набукко` - А.Гончарук

Україна схвально оцінює підписання угоди з будівництва газопроводу `Набукко` - А.Гончарук

13 липня 2009 року у столиці Турецької Республіки місті Анкара відбулася історична подія - Австрія, Болгарія, Румунія, Туреччина та Угорщина підписали Міжурядову угоду з реалізації проекту `Набукко`. На мапах з`явиться нова `газова артерія`, якою природний газ постачатиметься до Європейського Союзу.

Підписання цієї Угоди призведе до геополітичних зрушень у регіоні та дозволить диверсифікувати маршрути постачання не лише для споживачів, а й для постачальників енергоресурсів, у першу чергу Азербайджанської Республіки та Республіки Туркменістан, а в перспективі - можливо й інших країн Каспійського та Близькосхідного регіонів, що сприятиме активізації торгівлі та стабілізації одразу кількох регіонів.

Угода засвідчує послідовність та серйозність намірів ЄС сприяти кооперації країн цих регіонів на підставі міжнародних норм та стандартів. Саме тому Україна як держава-ініціатор створення Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енергетичного простору, в основі концепції якого покладено принцип диверсифікації шляхів і джерел енергопостачання та сприяння вільному транзиту енергоносіїв, схвально оцінює підписання Міжурядової угоди з будівництва газопроводу `Набукко`.

В умовах зростання обсягів споживання газу `Набукко` покращить доступ європейських країн, у тому числі України, до газових ресурсів Каспійського регіону. Тому Україна заявляє про свою зацікавленість брати участь у реалізації проекту `Набукко` на всіх його етапах - від проектування до експлуатації. Реалізація цього проекту, і зокрема, участь у ньому України сприятиме економічному та політичному розвитку країн Каспійсько-Чорноморського регіону та зміцненню їх співробітництва з Євросоюзом.

Безумовно, що проект `Набукко` суттєво видозмінить регіональну інфраструктуру транспортування енергоносіїв. Будівництво нової `газової артерії` зробить процес постачання газу в Європу більш прозорим, створить конкурентне середовище на європейському ринку газу та зніме штучно привнесену у процес торгівлі газом політичну складову, а також сприятиме виробленню принципово нових підходів у відносинах між постачальниками, транзитерами та споживачами.

У той же час, Україна була і залишається надійним транзитером та має значний невикористаний потенціал, здатний задовольнити зростаючі потреби європейських споживачів при відносно невеликих інвестиціях у модернізацію нашої ГТС.
http://www.president.gov.ua/
Идентификатор: 3731
Теплоізоляція